Mevcut Durum
Kayıtlı Değil
Fiyat
$150 ₺
Başlayın

İngilizce Akademik Kelime Programı Ders İçeriği

İngilizce akademik kelime eğitim seti her biri ortalama 25 dakika süren 55 videodan oluşmaktadır. Her videoda 10 kelime öğretilmektedir. Videolarda kelimelerin birlikte kullanıldığı diğer kelimeleri de (collocations) bulacaksınız. Böylelikle eğitim sonunda yaklaşık 5000 kelimelik bir çalışma yapmış olacaksınız.

İngilizce Akademik Kelime Programı dilbilimci Profesör Averil Coxhead’in A New Academic Word List (2000) TESOL Quarterly, 34(2): 213-238.) çalışması ile Pearson Yayınevinin Academic Collocation List kaynakları temel alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

Academic Word List – PDF

Academic Collocations List – PDF

Derslerin İşlenişi

Her ders 4 ana bölümden oluşmaktadır.

  1. Kelimelerin anlamlarının açıklanması: Bu bölümde kelimelerin anlamları açıklanmaktadır. Bunun yanında kelimelerin birlikte kullanıldığı diğer kelimeler (collocations) verilmiştir. Son olarak her kelimenin cümle içinde nasıl kullanıldığı bir örnekle gösterilmiştir.
  2. Boşluk doldurma aktivitesi: Bu bölümde izleyiciye 2 dakika süre verilerek 5 tane kelimeyi cümlelere yerleştirmesi istenmektedir. Ardından açıklamalı çözüm ile cevaplar kontrol edilmektedir. Daha sonra ise diğer 5 kelime aynı şekilde izleyiciye verilip açıklamalı olarak cevaplar verilmektedir.
  3. Çoktan seçmeli bölüm: 5 tane çoktan seçmeli soru için 1 dakika süre verilir ve daha sonra sorular açıklamalı olarak çözülür. Boşluk doldurma bölümü gibi bu bölüm de 2 parçaya ayrılmıştır.
  4. Kelimelerin farklı halleri: Dersin son bölümünde kelimelerin isim, fiil, sıfat ve zarf halleri tablo haline izleyiciye gösterilmektedir.