Mevcut Durum
Kayıtlı Değil
Fiyat
210 ₺
Hemen Kayıt Olun

Academic Phrasal Verbs Ders İçeriği

Academic phrasal verbs serisi İngilizce metinlerde en sık kullanılan phrasal verblerin derlenmesi ile oluşturulmuş 48 adet videodan oluşan bir eğitim setidir. Bu eğitim setinin amacı İngilizce kelime bilgisini daha üst seviyelere çıkarmak, kompozisyon yazarken ya da sunum yaparken daha ileri seviyede İngilizce kelimeler kullanabilmenizi sağlamak ve TOEFL, IELTS, YDS ve YÖKDİL gibi sınavlardaki performansınızı artırmaktır.

Bu seti hazırlarken özellikle akademik metinlerde en sık karşılaşacağınız phrasal verbleri seçtik. Bunun için çeşitli kaynakları araştırarak kullanım frekansı en yüksek phrasal verbleri en çok kullanılan anlamlarıyla öğrencilerimize sunduk.

Derslerin İşlenişi

Her ders 5 bölümden oluşmaktadır.

  1. Phrasal verblerin anlamlarının açıklanması: Bu bölümde kelimelerin anlamları açıklanmaktadır. Bunun yanında kelimelerin birlikte kullanıldığı diğer kelimeler (collocations) verilmiştir. Son olarak her kelimenin cümle içinde nasıl kullanıldığı bir örnekle gösterilmiştir.
  2. Boşluk doldurma aktivitesi: Bu bölümde izleyiciye 2 dakika süre verilerek 5 tane kelimeyi cümlelere yerleştirmesi istenmektedir. Ardından açıklamalı çözüm ile cevaplar kontrol edilmektedir. Daha sonra ise diğer 5 kelime aynı şekilde izleyiciye verilip açıklamalı olarak cevaplar verilmektedir.
  3. Çoktan seçmeli bölüm: 5 tane çoktan seçmeli soru için 1 dakika süre verilir ve daha sonra sorular açıklamalı olarak çözülür. Boşluk doldurma bölümü gibi bu bölüm de 2 parçaya ayrılmıştır.
  4. Phrasal verbleri eşleştirme: Son bölümde phrasal verblerin fiil ve prepositionlarını eşleştireceğiniz egzersiz bulunmaktadır.
  5. Anlamca en yakın ifadeyi bulma: Yeniden ifadelendirme (restatement) aktiviteleri.

Örnek Videolar